Novinky: Zápis SB: Klik.. :)

týraná kočka.. :(

23. dubna 2009 v 13:45
TISKOVÁ ZPRÁVA - Podnět veterinární správy je ...
18. 2. 2009, Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR


Podnět veterinární správy je závazný
Pravomoc rozhodovat o případech týrání zvířat mají pouze obce, přesněji obce s úřady s rozšířenou pravomocí. Rozhodovat mohou ale nikoli dle libovolného uvážení, ale na základě podnětu od místně příslušné krajské veterinární správy.

Tento postup, jak kontrolovat a řešit a popřípadě trestat zjištěné týrání zvířat vyplývá z veterinární legislativy, tj. z ustanovení veterinárního zákona, zákona na ochranu zvířat proti týrání a na základě ustanovení správního řádu.

Podnět pro rozhodnutí, který orgán státního veterinárního dozoru předkládá obci, musí obsahovat odborné vyjádření, ze kterého je jasný popis případu, identifikace zvířete a stav týraného zvířete, pokud toto v plné míře podnět neobsahuje, musí si jej obec vyžádat. A toto vyjádření je pro další řízení závazné.

Někdy se pracovníci obce mohou dopustit chyby, že sami posuzují, zda došlo k týrání zvířete bez ohledu na uvážení všech odborných aspektů a posouzení důvodů a příčin. Zpravidla také nejsou pro tuto činnost odborně způsobilí, nemluvě o tom, že jim takovéto posuzování nepřísluší. Závazné je stanovisko orgánu státního veterinárního dozoru.

Nicméně právě proto, že obce mají možnost lépe znát místní prostředí, mohou lépe rozpoznat podíl dotyčné osoby a její důvody, které vedly k pochybení ve způsobu chovu, či držení zvířete, a zde je zase nezastupitelná úloha obce.

Úvaha

Třebas o tom slyšení, co by každý chtěl...
ale vědět všechno, i to skryté, že by měl?
A byl by potom šťastný....kdyby setřel pel???


zdroj: www.kockaapravo.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sb.nikysqa♥ Sb.nikysqa♥ | Web | 23. dubna 2009 v 20:10 | Reagovat

Chudinka:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama