Novinky: Zápis SB: Klik.. :)

Květen 2009

Nějspíš bude mít koťata i Micka!!... :D .... !!!! ...

31. května 2009 v 18:57 něco vám povíme
Čusky a mňauky zdravý vás rychlé packy.. !!

Čus a ahoj eSBénkám a návštěvníkům naší webové stránky.

Chtěli by jsme vám oznámit jednu radosnou novinu!!
Naše čtyř letá kočka Micka bude mít koťata.
nejspíše i dřív než Betynka!
Má mnohem větší bříško a když na něj šáhneme jde poznat že tam něco je!!
Samozdřejmě žá vám řekneme až je bude mít.
Budeme vám o nich i psát!!


ppa vaši RP(Rychlé Packy)

Ředitel pohřebního ústavu našel 400 let starou mumii kočky

24. května 2009 v 15:11 kočičárny

Ředitel pohřebního ústavu našel čtyři sta let starou mumii kočky


Renovace domů přinášejí různá překvapení. Když se pustil Brit Richard Parson (42) do rekonstrukce svého stovky let starého domu, zřejmě nečekal, že v základech svého historického domku objeví neuvěřitelně zachovalou mumii kočky. Ta je stará přibližně čtyři sta let.

Kočičí zajímavosti

24. května 2009 v 15:05 kočičárny

Nejdražší kočka na světě

Nejdražší kočkou na světě je bengálský kocour Cato, který byl v únoru 1998 zakoupen za 25.000 liber ( 1.146.500,- Kč) paní Cindy Jacksonovou z Londýna. Prodávajícím byl chovatel koček - Lord. C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii

Nejlepší lovec myší - kočka Towser

Nejlepší lovcem myší byla želvovinová kočka jménem Towser (21.4.1963 až 20.3.1987). Za svůj život údajně chytila 28.899 myší. Tato kočka pracovala v lihovaru Glenturret, kde jí také byla postavena socha.

Kočka s největší vrhem koťat

7. srpna 1970 se čtyřleté barmské kočce Tarawood Antigone narodilo 19 koťat, nakonec jich přežilo 15 (1 kočka, 14 kocourů).

Nejdelší kočka na světě

Nejdelší kočkou světa je maine coon kočka jménem Leo. Kocour Leo váží 15,8 kg a měří rekordních 121,9 cm od nosu k ocasu.

Nejstarší kočičí máma

Nejstarší kočičí mámou se stala kočka Kitty, která patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru v Anglii, porodila 2 koťata v pokročilém věku 30-ti let. Za svůj život měla celkem 218 koťat.

Nejbohatší kočka na světě

Nejbohatší kočkou světa se stala kočka jménem Blackie, které zámožný pan Ben Rea odkázal ve své závěti 15 milionů britských liber. Obrazek
:)


zdroj: www.celticjewel.estranky.cz

Koťátko

23. května 2009 v 17:23 | Monika Eisele |  Kočičí Pohádky
Ahoj,Děti, já jsem Koťátko. Jmenuji se Zrzek. Právě jsem našel Měkké klubko vlny. Hrát si sním je velká zábava!

šlo jsem si hrát k akvárku:

Brr..Ta voda je ale mokrá.
My kočky moc vodu rádi nemáme.
- co kdybych si zase hrál s rybkou?
Ale ne , to by se mé paní nelíbilo.Raději se podívám, co je zábavného v venku.
"Stůj, co zde děláš? Jsi snad Žába?" volá zvířátko pod salátem.
Pomoooc, znovu voda!! Odkud se vzala?


Půjdu se podívat raději za králíky:

"Halo, ahoj , králíci! chcete jít semnou na výlet?
"Ahoj koťátko" Zdravý mě králíci.
"Tobě určitě říkají Zrzek," volá namě kočička ze sousedního domu. A už se spolu kutálíme po trávníku.


Co je to tu za rámus? půjdu se raději podívat:


"Hrůzy...kdo jsi a jak se jmenuje?"
"Haf,Haf,haf..." Tak to je určitě pes, to my kočky poznáme. Raději zmizím domu za klubíčkem. Kočky a psi se moc rádi nemají, i když nevím proč.Konečně doma:

To byl ale perný den.
Už mám hlad jako kočka.
Moje mlíčko je tak lahodné.

Dobrou noc, děti.
Doubrou noc, Kamarádi.
TEXT: Monika Eisele

Vydal Librex-nakladatelství pro děti v ostravě.


druhé kolo o nejkrásnější fotku mazlíčka!

19. května 2009 v 9:38 soutěže a bleskovky
takhle dopadlo 1.kolo soutěže:

♥Mopslík♥ a Floky4.8% (2)
Pašťa a Julinka31% (13)
Princess-NiNi a Roki57.1% (24)
Kryska a Monie4.8% (2)
Daisy a Boby2.4% (1)

Vypadla daisy a Boby


a tady je pokračování tak schánějte hlásky!!!!:

JMÉNO MAJITELE:♥Mopslík♥
JMÉNO ZVÍŘETE: Floky
CO ZVÍŘE DĚLALO KDYŽ SE FOTILO: Sledoval komára :-D a potom ho nahanal
PROČ MÁŠ SVÉ ZVÍŘE RÁDA:Lebo je to moj milacik a je mi verny, to je vidiet...

FOTKA:


JMÉNO MAJITELE: Pašťa
JMÉNO ZVÍŘETE: Julinka
CO ZVÍŘE DĚLALO KDYŽ HO FOTILA: válela se na gauči
PROČ MÁŠ SVÉ ZVÍŘE RÁDA: protože je to můj MAZEL!!

FOTKA:
vaše jméno:Princess-NiNi
jméno vašeho zvířete:Roki
co vaše zvíře dělalo když jste ho fotila: nic hezky si lehl a nechal se wyfotit
proč máš své zvíře ráda: plotože je upe nejlepší a plostě mám ho mocky ráda

FOTKA:


vaše jméno: Kristýna (Kryska)
jméno vašeho zvířete: Monie
co vaše zvíře dělalo když jste ho fotila: na fotce je fotka potkanky kterou budu teprve mít =)
proč máš své zvíře ráda: já Monie zatim neznám, ale už od pohledu vypadá ,,neškodně´´ =D mám jí hrozně ráda a to sem se s ní ještě nepoznala, ale mám jí rada protože bude moje =)vaše jméno: Kristýna (Kryska)
jméno vašeho zvířete: Monie
co vaše zvíře dělalo když jste ho fotila: na fotce je fotka potkanky kterou budu teprve mít =)
proč máš své zvíře ráda: já Monie zatim neznám, ale už od pohledu vypadá ,,neškodně´´ =D mám jí hrozně ráda a to sem se s ní ještě nepoznala, ale mám jí rada protože bude moje =)

FOTKA:

Obrazek

naše Kočka Betynka bude mít nejspíš první koťata!

18. května 2009 v 14:07 něco vám povíme
Čauky představte si že naše kočka Betynka bude mít nejspíše o prázdninách koťata!!
Je to super zpráva ,ale máme strach že na podzim umřou... protože jsou její první a starat se o ně bude těžké... Jak jsme na starý blog psali o Blackovy a Gábince tak to nebylo vůbec jasné čí to bylo... (neboť se o ty dvě koťata starali obě kočky-Micka a Betynka-Micka ráno až do oběda a Betka od oběda až do večera) No a tak doufáme že se to vydaří a že si nějakého z těch kocourů co zaní pořát chodili vybrala..
Byli by chom rádi kdyby to byl krásný bílí kocourek který se nám velmi zalíbil...protože byl opravd krásný a kdyby se narodilo bílé kotě tak by bylo nejkrásnější z celého Lubníka a okolí!


Tak pa vaši RP

Agresivita

8. května 2009 v 15:10 Řeč koček a jejího těla

Agresivita je projev přizpůsobení se zvířete životním podmínkám, kterým chrání samo sebe, svou vlastní existenci. Je důležité rozpoznat, jestli je agresivita následkem špatné adaptability nebo abnormálního odchovu, případně je odpovědí na nefyziologické životní podmínky nebo stav.

Agresivita jako následek nedostatečné socializace vzniká tehdy, pokud se koťata v prvních třech měsících po narození nedostávají do přímého kontaktu s lidmi. Toto je velmi citlivé období, kdy si kotě vytváří vztahy k okolí. Při malém nebo nevhodném kontaktu se stává vůči člověku bázlivé a agresivní. Důležitá je také sociální interakce s ostatními kočkami, negativní vztahy se prohlubují u koťat, která se narodila matkám s nedostatečnou výživou v graviditě. Z některých koček se nikdy nestanou správní domácí mazlíčci, některé mají náklonnost jen k jedné osobě nebo malé skupině lidí. Zvláště, pokud jsou kočky odchovány v uzavřeném prostředí (klecový chov) nebo je s nimi manipulováno( výstavy, ošetření) případně navazován intimní kontakt (mazlení), mohou být až extremně agresivní.
Kočka, kterou nikdo neučil, že při kontaktu s člověkem musí mírnit svůj temperament, musí mít zatažené drápky a nesmí kousat, se stává při hře agresivní. Touto nectností dosti často trpí kočky odchované uměle, bez matky.
Vylekaná, bázlivá kočka syčí, prská, vyhrbuje hřbet, prudce se pohybuje, střídá útočné a podřízené postoje. Pokud je v úzkých zastaví se, tiskne se na zem, krčí se a vrčí. Pokud se někdo přiblíží, otáčí se na záda, napadá protivníka drápy, případně ho přidrží předními tlapkami a kouše. Pokud se strach kočky z napadení zvyšuje, kočka se brání a stává se až nepříčetně agresivní.
Také na bolest kočka reaguje agresivně. Zvláště bolestivé zákroky a ošetřování vyvolávají následnou obranu a agresivitu.

Vzájemná agresivita kocourů je důsledkem hierarchie v sociální skupině. Také sociální dospívání jednotlivých koček může vyvolat problémy v dosud mírumilovné skupině, nezáleží na tom, jedná-li se o kočku nebo kocoura. Sociální dospělost dosahují kočky ve stáří 2 - 4 roky a pak může nastat konkurenční boj o postavení.
Již před porodem se mohou stát kočky agresivní, po narození koťat agresivním chováním udržují odstup jiných koček i člověka od mláďat. Tyto projevy jsou výraznější u matek, které byly odchovány uměle nebo z nějakých důvodů jsou silně individuální. Jak koťata rostou, agresivita matky mizí. Potomci agresivních matek mají také tendenci být agresivní.

Kořistnická agresivita se u doma chovaných koček nemusí projevit. Koťata se učí lovu ve stáří 5 - 7 týdnů, dokážou ulovit kořist již ve 14 týdnech. V bytě trénují s hračkami, v přírodě si hrají s myšima, hraboši i ptáky. Dobře krmená kočka loví jen proto, aby měla kořist, ne potravu. Některé kočky považují předkládanou potravu za kořist a také se chovají jako při lovu. Opatrně a tiše se plíží k misce, pak prudce vyskočí a "uloví" potravu. Stejně tak může "ukořistit"ruku nebo nohu člověka. Kočka s takovýmto chováním, i když je pro ni vlastně přirozené, může být majiteli, zvláště dětem velmi nebezpečná.
Kocouři mohou někdy zabít matce koťata, obvykle v případě, když se ve skupině objeví nový kocour. Předpokládá se, že tím chce povzbudit kočku k říji a krytí.
Územní agrese se může projevit oproti jiným kočkám, psům i lidem. Záleží na sociální hierarchii jednotlivé kočky i skupiny. Někdy je kočka agresivní jen oproti určitému jedinci a jiné akceptuje. Teritorium si kočky vyznačují také stříkáním moče.
Kočka dokáže být také asertivně agresivní. Někdy i bez vyprovokování vyskočí, chytne tlapkami bez vytažených drápů ruku, případně i chytne zuby, ale nekousne. Může tím naznačovat také teritoriální agresivitu.

Agresivita může být projevem onemocnění nejen vzteklinou nebo Aujezskyho chorobou, vyskytuje se jako důsledek stresu, nervových onemocnění, oběhového selhání, hormonálních poruch, onemocnění močového aparátu, kůže, ale i při epilepsii nebo jiných orgánových onemocněních.
Terapie je poněkud problematická. Je nutno se vyvarovat provokace agresivních koček, pozorovat příznaky blížícího se útoku- sekání ocasem, plížení, položení uší na hlavu, rozšíření zorniček, syčení, vrčení, prskání, plížení. V tom případě je vhodnější se vzdálit a nechat kočku uklidnit, v případě nezbytnosti postříkat útočníka vodou a tím jeho agresi přerušit. Lze také agresora separovat od ostatních členů skupiny a později se pokusit o navrácení. Velká trpělivost chovatele, změna prostředí, vyloučení situací vyvolávajících stres a následnou agresi může mít úspěch. Léčiva proti strachu a agresi lze používat jen krátkodobě, nejsou řešením vzniklé situace navždy. Většinou mají nepříznivé vedlejší účinky, mohou narušovat funkci jater a ledvin. Pokud jsou podávány u březích koček, mohou vyvolat zrůdný vývoj plodů. U koček jsou mnohem méně účinná než u psů, antidepresiva pro lidi jsou často pro kočky toxická.

Chovatelé koček si musí uvědomit, že pokud chtějí odchovat (vychovat) přítulná a milá koťata, musí s nimi trvale komunikovat, mazlit se s nimi, navykat od mládí i na cizí lidi ( návštěvy), manipulovat s nimi, ale nedovolit agresi. Pokud koťata vyrůstají v kleci nebo zavřená v jedné místnosti, těžko se pak adaptují a zvykají si na novou rodinu. Nezvyklé problémy pak řeší po svém kočičím způsobu - agresí.