Novinky: Zápis SB: Klik.. :)

Leden 2011


Hmm.. :/

21. ledna 2011 v 15:42 | RP |  něco vám povíme
... Moc starých SB se k nám zatím nezapsalo.. :/ .. vlastně jen Anička.. :( ....  asi budeme muset začít zcela od začátku.. :D .. a schánět nové a nové a nové a ještě nové SB. mno ještě uvidíme.. :D .. 

¨

Krásna fotka stáhnutá z: http://www.flickr.com.. :)


Chtěl si grilovat kocoura. Už ho měl naloženého v octě.

20. ledna 2011 v 18:13
Málem zemřel dvouletý britský kocourek Navarro, kterého našla policie v kufru nákladního auta. Řidič byl, zřejmě bláznivý, protože měl v plánu malého kocourka ugrilovat. Malý Navarro byl totiž už i naložený v octu a uvězněný v těsné kleci, aby se nemohl hýbat. Policie měla silniční hlídku a zahlédla řítící se nákladní vůz s bláznivým řidičem. Zatavila jej a po krátkém rozhovoru s řidičem uslyšela mňoukání vystrašeného kocourka. 
 Bláznivý řidič tvrdil, že si ho chtěl ogrilovat, protože byl, vykastrovaný Navarro, těhotný, což je zcela nemožné.
 Po takovém rozhovoru bylo jasné, že je řidič, buď opilý nebo bláznivý.

sad

Zajímavosti ze světa koček.. :D

20. ledna 2011 v 18:00 kočičárny

Nejstarší žijicí kočka na světě

Nejstarší žijicí kočka na světě je barmská kočka - Kataleena Lady, narozená 11. března 1977. Její majitelkou je paní V. Haywardová z Melbourne v Austrálii.

Nejdražší kočka na světě

Nejdražší kočkou na světě je bengálský kocour Cato, který byl v únoru 1998 zakoupen za 25.000 liber ( 1.146.500,- Kč) paní Cindy Jacksonovou z Londýna. Prodávajícím byl chovatel koček - Lord. C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii.

Nejlepší lovec myší - kočka Towser

 lovcem myší byla želvovinová kočka jménem Towser (21.4.1963 až 20.3.1987). Za svůj život údajně chytila 28.899 myší. Tato kočka pracovala v lihovaru Glenturret, kde jí také byla postavena socha.

Kočka s největší vrhem koťat

7. srpna 1970 se čtyřleté barmské kočce Tarawood Antigone narodilo 19 koťat, nakonec jich přežilo 15 (1 kočka, 14 kocourů).

Nejdelší kočka na světě

Nejdelší kočkou světa je maine coon kočka jménem Leo. Kocour Leo váží 15,8 kg a měří rekordních 121,9 cm od nosu k ocasu.

Nejstarší kočičí máma

Nejstarší kočičí mámou se stala kočka Kitty, která patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru v Anglii, porodila 2 koťata v pokročilém věku 30-ti let. Za svůj život měla celkem 218 koťat.

Nejbohatší kočka na světě

Nejbohatší kočkou světa se stala kočka jménem Blackie, které zámožný pan Ben Rea odkázal ve své závěti 15 milionů britských liber.


Mainská mývalí kočka

20. ledna 2011 v 17:53 | http://mainska-myvali-kocka.miciny.cz |  kočičí slovníček

Charakter

Mainská mývalí kočka je velmi přítulná a mazlivá. Se svou rodinou si často vytváří pevné pouto, ale není na ní závislá. Ráda se věnuje i svým vlastním aktivitám. S oblibou si hraje a svou hravost neztrácí ani ve vyšším věku. K ostatním zvířatům se chová snášenlivě a dobře vychází i s dětmi. I přes tyto vlastnosti není typickým mazlíčkem. Nejvíce jí vyhovuje vyrovnaný, přátelský vztah. Svůj druhý přívlastek mývalí (Coon) získala díky své lásce k vodě, což má společné s mývalem (anglicky racoon).Také ráda a šikovně loví.
Maine Coon
neustále tiše a měkce mňouká. Tyto zvuky se podobají holubímu vrkání.

Mainská mývalí kočka

Když už jsme u té novoty... :D

20. ledna 2011 v 17:24 něco vám povíme
... tak jsme se rozhodli dát sem noví dessing! Líbí? nám celkem ANO.. :DCats

Zápis starých SB .. :D .. PROSÍÍM!

19. ledna 2011 v 13:06
Prosíme naše stará SB aby se nám zapsali do komentů! zcela stačí: já chci bejt zase vaše SB nebo něco takového, ok?
Především by jsme si přáli aby se zapsala Anička.. :) .. byla našim nejlepším SB.. :)
děkujem a pa! .. :D ..

Rozhodnutí.. :/

19. ledna 2011 v 13:03 něco vám povíme
Ahoj, rozhodly jsme se že začneme scela od začátku. :D ..